  • SFR10EZPJ100
SFR10EZPJ100
advertisement
Manufacturer No:
SFR10EZPJ100
HK JDW NO:
687-SFR10EZPJ100
Datasheet:
SFR10EZPJ100
Description:
SFR Series, Thick Film, 10Ohm, 0.125W 1/8W, ±5%, -55°C~155°C
Quantity:
In Stock : 13512
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
SFR10EZPJ100
  • Resistance
    10Ohm
  • Power (Watts)
    0.125W 1/8W
  • Height Seated (Max)
    0.026 0.65mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Temperature Coefficient
    ±200ppm/°C