  • SFR01MZPJ471
SFR01MZPJ471
advertisement
Manufacturer No:
SFR01MZPJ471
HK JDW NO:
687-SFR01MZPJ471
Datasheet:
SFR01MZPJ471
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, SFR Series, Thick Film, 470Ohm, 0.063W 1/16W, ±5%, -55°C~155°C
Quantity:
In Stock : 20315
Step5Bar-code shipping tag
SFR01MZPJ471
    0402 (1005 Metric)
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Size / Dimension
    0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Temperature Coefficient
    ±200ppm/°C
  • Resistance
    470Ohm
  • Power (Watts)
    0.063W 1/16W
  • Packing Method
    TR, Paper, 7 Inch
  • Construction
    Rectangular
  • Resistor Type
    FIXED RESISTOR
  • Reference Standard
    TS 16949
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.063W
  • Working Voltage
    50V
  • Height Seated (Max)
    0.016 0.40mm