  • SFR01MZPJ221
SFR01MZPJ221
advertisement
Manufacturer No:
SFR01MZPJ221
Manufacturer:
ROHM Semiconductor
HK JDW NO:
687-SFR01MZPJ221
Package:
0402 (1005 Metric)
Datasheet:
SFR01MZPJ221
Description:
FIXED RESISTOR SFR Series, Thick Film, 220Ohm, 0.063W 1/16W, ±5%, -55°C~155°C
Quantity:
In Stock : 9107
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
SFR01MZPJ221
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Package / Case
    0402 (1005 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    SFR
  • Size / Dimension
    0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Feature
    Anti-Sulfur
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Temperature Coefficient
    ±200ppm/°C
  • Resistance
    220Ohm
  • Composition
    Thick Film
  • Power (Watts)
    0.063W 1/16W
  • Resistor Type
    FIXED RESISTOR
  • Height Seated (Max)
    0.016 0.40mm