  • SFR01MZPJ106
SFR01MZPJ106
advertisement
Manufacturer No:
SFR01MZPJ106
HK JDW NO:
687-SFR01MZPJ106
Datasheet:
SFR01MZPJ106
Description:
FIXED RESISTOR SFR Series, Thick Film, 10MOhm, 0.063W 1/16W, ±5%, -55°C~155°C
Quantity:
In Stock : 60211
Step5Bar-code shipping tag
SFR01MZPJ106
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Size / Dimension
    0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Temperature Coefficient
    ±200ppm/°C
  • Resistance
    10MOhm
  • Power (Watts)
    0.063W 1/16W
  • Power Rating
    63mW
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Height Seated (Max)
    0.016 0.40mm