  • SFN08B4701CBQLF7
SFN08B4701CBQLF7
advertisement
Manufacturer No:
SFN08B4701CBQLF7
Manufacturer:
TT Electronics/BI
HK JDW NO:
860-SFN08B4701CBQLF7
Package:
8-DFN Exposed Pad
Datasheet:
SFN08B4701CBQLF7
Step5Bar-code shipping tag
SFN08B4701CBQLF7
  • Factory Lead Time
    14 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    8-DFN Exposed Pad
  • Number of Pins
    8
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2009
  • Series
    SFN08B
  • Size / Dimension
    0.157Lx0.157W 4.00mmx4.00mm
  • Tolerance
    ±0.25%
  • Part Status
    Obsolete
  • Temperature Coefficient
    ±25ppm/°C
  • Resistance
    4.7kOhm
  • Number of Resistors
    7
  • Circuit Type
    Bussed
  • Power Per Element
    100mW
  • Resistor-Ratio-Drift
    ±5ppm/°C
  • Resistor Matching Ratio
    ±0.05%