  • SFML-145-T2-L-D-K-TR
SFML-145-T2-L-D-K-TR
advertisement
Manufacturer No:
SFML-145-T2-L-D-K-TR
HK JDW NO:
680-SFML-145-T2-L-D-K-TR
Description:
2 Rows Receptacle Solder PHOSPHOR BRONZE Surface Mount Tape & Reel (TR) Gold Liquid Crystal Polymer (LCP) 90 Positions Female Socket
Step5Bar-code shipping tag
SFML-145-T2-L-D-K-TR
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Feature
    Pick and Place
  • Voltage - Rated
    250VAC
  • Current Rating (Amps)
    3.2A per Contact
  • Insulation Height
    0.185 4.70mm
  • Pitch - Mating
    0.050 1.27mm
  • Row Spacing - Mating
    0.050 (1.27mm)
  • Body Breadth
    0.145 inch
  • UL Flammability Code
    94V-0
  • Body Depth
    0.185 inch
  • Contact Resistance
    15mOhm
  • Mating Contact Pitch
    0.05 inch