  • SFBMT5000331MC1
SFBMT5000331MC1
advertisement
Manufacturer No:
SFBMT5000331MC1
Manufacturer:
Knowles Syfer
HK JDW NO:
419-SFBMT5000331MC1
Package:
Axial, Bushing
Datasheet:
SFBMT5000331MC1
Description:
CAP FEEDTHRU 330PF 500V AXIAL
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
SFBMT5000331MC1
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    11 Weeks
  • Mounting Type
    PANEL MOUNT
  • Package / Case
    Axial, Bushing
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2014
  • Series
    SFBM
  • Size / Dimension
    0.250Diax0.472L 6.35mmx12.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • JESD-609 Code
    e4
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Temperature Coefficient
    C0G NP0
  • Terminal Finish
    SILVER
  • Voltage - Rated
    500V
  • Additional Feature
    T-TYPE CIRCUIT
  • Capacitance
    330pF
  • Number of Functions
    1
  • Physical Dimension
    D6.35XH12.0 (mm)/D0.25XH0.472 (inch)
  • Inductance
    0.45 µH
  • Current
    10A
  • Filter Type
    DATA LINE FILTER
  • Thread Size
    M5x0.8
  • Insertion Loss
    19dB @ 100MHz
  • Insulation Resistance-Min
    10000MOhm
  • Diameter
    6.35mm
  • Height
    12mm