  • SFAJL5000151MC0
SFAJL5000151MC0
advertisement
Manufacturer No:
SFAJL5000151MC0
Manufacturer:
Knowles Syfer
HK JDW NO:
419-SFAJL5000151MC0
Package:
Axial, Bushing
Datasheet:
SFAJL5000151MC0
Description:
CAP FEEDTHRU 150PF 500V AXIAL
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
SFAJL5000151MC0
  • Package / Case
    Axial, Bushing
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2014
  • Series
    SFAJ
  • Size / Dimension
    0.157Diax0.362L 4.00mmx9.20mm
  • Tolerance
    ±20%
  • JESD-609 Code
    e4
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Temperature Coefficient
    C0G NP0
  • Terminal Finish
    SILVER
  • Voltage - Rated
    500V
  • Additional Feature
    LC-TYPE CIRCUIT
  • Capacitance
    150pF
  • Number of Functions
    1
  • Inductance
    0.05 µH
  • Current
    10A
  • Filter Type
    DATA LINE FILTER
  • Thread Size
    M3x0.5
  • Insertion Loss
    10dB @ 100MHz
  • Insulation Resistance-Min
    10000MOhm