  • SF4B-H24-01(V2)
SF4B-H24-01(V2)
advertisement
Manufacturer No:
SF4B-H24-01(V2)
HK JDW NO:
590-SF4B-H24-01(V2)
Package:
Datasheet:
Description:
LIGHT CURTAIN HAND 470MM
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
SF4B-H24-01(V2)
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Operating Temperature
    -10°C~55°C
  • Series
    SF4B
  • Feature
    Blanking, Muting Function
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Voltage - Supply
    24VDC
  • Ingress Protection
    IP65/67 - Dust Tight, Water Resistant, Waterproof
  • Protections
    Hand
  • Detection Capability
    25mm
  • Operating Range
    0.3m ~ 9.0m
  • Protective Height
    470mm
  • Number of Beams
    24
  • Beam Pitch
    20mm