  • SF25-1960M5UB01
SF25-1960M5UB01
advertisement
Manufacturer No:
SF25-1960M5UB01
Manufacturer:
AVX / Kyocera
HK JDW NO:
17928-SF25-1960M5UB01
Package:
SMD/SMT
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
SF25-1960M5UB01
  • Type
    Parameter
    Select All
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Lead Free
    Lead Free
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
    SMD/SMT
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Pbfree Code
    yes
  • Additional Feature
    HIGH SELECTIVITY; TAPE AND REEL
  • Number of Functions
    1
  • Frequency
    1.96GHz
  • Operating Temperature (Max)
    85°C
  • Physical Dimension
    L2.5XB2XH0.85 (mm)
  • Operating Temperature (Min)
    -30°C
  • Bandwidth
    60MHz
  • Filter Type
    SAW FILTER
  • Insertion Loss (dB)
    4.1 dB
  • Height
    711.2μm
  • Length
    1.397mm
  • Width
    1.0922mm