  • SF11580AT-1082HBL.GN
SF11580AT-1082HBL.GN
advertisement
Manufacturer No:
SF11580AT-1082HBL.GN
Manufacturer:
Sunon Fans
HK JDW NO:
736-SF11580AT-1082HBL.GN
Package:
Axial
Description:
Fan;AC;115V;80x80x25mm;Sq;18/22CFM;12/11W;30/34.5dBA;2900RPM;Leadwires
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
SF11580AT-1082HBL.GN
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    14 Weeks
  • Package / Case
    Axial
  • Housing Material
    Aluminium
  • Weight
    0.573lb 260.00g
  • Material - Frame
    Aluminum
  • Series
    SF
  • Size / Dimension
    Square - 80mm Lx80mm H
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    2 Wire Leads
  • Power (Watts)
    11.00W
  • Voltage - Rated
    115VAC
  • Current Rating (Amps)
    0.100A
  • Max Power Dissipation
    11W
  • Depth
    80mm
  • Current Rating
    100mA
  • Approval Agency
    CE, CUR, TUV, UL
  • Cable Length
    330mm
  • RPM
    2900 RPM
  • Bearing Type
    Ball
  • Fan Type
    Tubeaxial
  • Air Flow
    22.0 CFM (0.616m3/min)
  • Noise
    34.5 dB(A)
  • Static Pressure
    0.190 in H2O (47.3 Pa)
  • Thermal Support Device Type
    AC FAN
  • Rated Power
    12W
  • Height
    25mm