  • SF002B14K5/75KFB
SF002B14K5/75KFB
advertisement
Manufacturer No:
SF002B14K5/75KFB
HK JDW NO:
890-SF002B14K5/75KFB
Package:
5-SIP
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
SF002B14K5/75KFB
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    5-SIP
  • Number of Pins
    5
  • Operating Temperature
    -25°C~125°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    SF
  • Size / Dimension
    0.551Lx0.106W 14.00mmx2.70mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Temperature Coefficient
    ±5ppm/°C
  • Resistance
    14.5kOhm 75kOhm
  • Applications
    Voltage Divider (TCR Matched)
  • Number of Resistors
    2
  • Circuit Type
    Isolated
  • Resistor-Ratio-Drift
    ±5ppm/°C
  • Resistor Matching Ratio
    ±0.1%
  • Height Seated (Max)
    0.413 10.50mm