  • SER8052-242MEB
SER8052-242MEB
advertisement
Manufacturer No:
SER8052-242MEB
HK JDW NO:
3194-SER8052-242MEB
Package:
SMD/SMT
Datasheet:
SER8052-242MEB
Step5Bar-code shipping tag
SER8052-242MEB
  • Lifecycle Status
    ACTIVE (Last Updated: 2 hours ago)
  • Package / Case
    SMD/SMT
  • Weight
    1.000001g
  • Material - Core
    Ferrite
  • Packaging
    Cut Tape
  • Series
    SER80XX
  • Tolerance
    20%
  • ECCN Code
    EAR99
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • HTS Code
  • Packing Method
    TR
  • Shielding
    Shielded
  • Inductance
    2.4 μH
  • Test Frequency
    100kHz
  • Max DC Current
    7.58A
  • Frequency - Self Resonant
    76MHz
  • Inductor Type
    GENERAL PURPOSE INDUCTOR
  • Current - Saturation
    10.36A
  • Case/Size Code
    3335
  • DC Resistance (DCR) - Parallel
    9.5mOhm
  • Inductance Tolerance
    20%
  • Inductance-Nom (L)
    2.4 µH
  • RMS Current (Irms)
    7.58A
  • Height
    5.2mm
  • Length
    8.8mm
  • Width
    8.5mm