  • SER2009-301MLB
SER2009-301MLB
advertisement
Manufacturer No:
SER2009-301MLB
Manufacturer:
Coilcraft
HK JDW NO:
3194-SER2009-301MLB
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
SER2009-301MLB
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Lifecycle Status
    ACTIVE (Last Updated: 5 hours ago)
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    GULL WING
  • Number of Pins
    3
  • Material - Core
    Ferrite
  • Shape/Size Description
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Packaging
    Cut Tape
  • Tolerance
    20%
  • JESD-609 Code
    e2
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Tin/Silver (Sn/Ag)
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • HTS Code
  • Packing Method
    TR
  • Shielding
    Shielded
  • Number of Functions
    1
  • Construction
    Rectangular
  • Reference Standard
    AEC-Q200
  • Inductance
    300 nH
  • Test Frequency
    100kHz
  • Max DC Current
    54A
  • Frequency - Self Resonant
    550MHz
  • Inductor Application
    POWER INDUCTOR
  • Terminal Placement
    DUAL ENDED
  • Inductor Type
    GENERAL PURPOSE INDUCTOR
  • Current - Saturation
    100A
  • DC Resistance (DCR) - Parallel
    630μOhm
  • Inductance Tolerance
    20%
  • Inductance-Nom (L)
    0.3 µH
  • RMS Current (Irms)
    54A
  • Height
    8.64mm
  • Length
    19.69mm
  • Width
    19.55mm