  • SEAF8-40-05.0-S-10-2
SEAF8-40-05.0-S-10-2
advertisement
Manufacturer No:
SEAF8-40-05.0-S-10-2
Manufacturer:
Samtec Inc.
HK JDW NO:
680-SEAF8-40-05.0-S-10-2
Package:
Datasheet:
Description:
High Density Array, Female Tape & Reel (TR) 10 Rows 0.031 0.80mm Surface Mount 400 Positions SEARAY™ SEAF Gold
Step5Bar-code shipping tag
SEAF8-40-05.0-S-10-2
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    3 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    SEARAY™ SEAF
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Connector Type
    High Density Array, Female
  • Number of Positions
    400
  • Number of Rows
    10
  • Pitch
    0.031 0.80mm
  • Contact Finish
    Gold
  • Contact Finish Thickness
    30.0μin 0.76μm
  • Height Above Board
    0.180 4.57mm
  • Stack Height (Mating)
    7mm 10mm