  • SE125P-TR0
SE125P-TR0
advertisement
Manufacturer No:
SE125P-TR0
Manufacturer:
Panduit Corp
HK JDW NO:
583-SE125P-TR0
Package:
Datasheet:
SE125P-TR0
Description:
Non-Heat Shrink Tubing and Sleeves Exp. Sleeving, 1.25" (31.8mm),Black
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
SE125P-TR0
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    4 Weeks
  • Mount
    Cable
  • Material
    Polyethylene Terephthalate (PET), Halogen Free
  • Weight
    1.814369kg
  • Operating Temperature
    -70°C~125°C
  • Published
    2007
  • Series
    Pan-Wrap™ SE
  • Feature
    Noise Reduction, Vibration Resistant
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Type
    Sleeve
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -70°C
  • Color
    Black
  • Halogen Free
    Halogen Free
  • Type Attributes
    Expandable
  • Abrasion Protection
    Abrasion Resistant
  • Environmental Protection
    UV Resistant
  • Diameter
    31.75mm
  • Length
    200' 60.96m
  • Diameter - Inside
    31.75 mm
  • Diameter - Inside, Non-Expanded
    1.250 (31.75mm)
  • Diameter - Inside, Expanded
    1.500 (38.10mm)