  • SDS130-563M
SDS130-563M
advertisement
Manufacturer No:
SDS130-563M
Manufacturer:
API Delevan Inc.
HK JDW NO:
79-SDS130-563M
Package:
Nonstandard
Datasheet:
SDS130-563M
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
SDS130-563M
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    Nonstandard
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Weight
    850mg
  • Material - Core
    Ferrite
  • Shape/Size Description
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    SDS130
  • Published
    2012
  • Size / Dimension
    0.500Lx0.398W 12.70mmx10.10mm
  • Tolerance
    ±20%
  • JESD-609 Code
    e0
  • Pbfree Code
    no
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Type
    Wirewound
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn/Pb)
  • HTS Code
  • Shielding
    YES
  • Number of Functions
    1
  • Depth
    10.3mm
  • Current Rating
    750mA
  • Inductance
    56μH
  • Test Frequency
    1MHz
  • DC Resistance (DCR)
    680mOhm Max
  • Max DC Current
    750mA
  • Inductor Application
    POWER INDUCTOR
  • Terminal Placement
    DUAL ENDED
  • Height
    3mm
  • Height Seated (Max)
    0.118 3.00mm