  • SDR03EZPJ750
SDR03EZPJ750
advertisement
Manufacturer No:
SDR03EZPJ750
Manufacturer:
ROHM Semiconductor
HK JDW NO:
687-SDR03EZPJ750
Package:
0603 (1608 Metric)
Datasheet:
SDR03EZPJ750
Description:
SDR03 Series, Thick Film, 75Ohm, 0.3W, ±5%, -55°C~155°C
Quantity:
In Stock : 16042
Step5Bar-code shipping tag
SDR03EZPJ750
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Package / Case
    0603 (1608 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    SDR03
  • Size / Dimension
    0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Feature
    Pulse Withstanding
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Temperature Coefficient
    ±200ppm/°C
  • Resistance
    75Ohm
  • Composition
    Thick Film
  • Power (Watts)
    0.3W
  • Height Seated (Max)
    0.022 0.55mm