  • SDR03EZPJ123
SDR03EZPJ123
advertisement
Manufacturer No:
SDR03EZPJ123
HK JDW NO:
687-SDR03EZPJ123
Datasheet:
SDR03EZPJ123
Description:
SDR03 Series, Thick Film, 12kOhm, 0.3W, ±5%, -55°C~155°C
Quantity:
In Stock : 13263
Step5Bar-code shipping tag
SDR03EZPJ123
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Size / Dimension
    0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Temperature Coefficient
    ±200ppm/°C
  • Resistance
    12kOhm
  • Power (Watts)
    0.3W
  • Height Seated (Max)
    0.022 0.55mm