  • SDR03EZPF8201
SDR03EZPF8201
advertisement
Manufacturer No:
SDR03EZPF8201
HK JDW NO:
687-SDR03EZPF8201
Datasheet:
SDR03EZPF8201
Description:
SDR03 Series, Thick Film, 8.2kOhm, 0.3W, ±1%, -55°C~155°C
Quantity:
In Stock : 2103
Step5Bar-code shipping tag
SDR03EZPF8201
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Size / Dimension
    0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    8.2kOhm
  • Power (Watts)
    0.3W
  • Height Seated (Max)
    0.022 0.55mm