  • SDR03EZPF3301
SDR03EZPF3301
advertisement
Manufacturer No:
SDR03EZPF3301
Manufacturer:
ROHM Semiconductor
HK JDW NO:
687-SDR03EZPF3301
Package:
0603 (1608 Metric)
Datasheet:
SDR03EZPF3301
Description:
SDR03 Series, Thick Film, 3.3kOhm, 0.3W, ±1%, -55°C~155°C
Quantity:
In Stock : 9518
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
SDR03EZPF3301
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Package / Case
    0603 (1608 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    SDR03
  • Size / Dimension
    0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Feature
    Pulse Withstanding
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    3.3kOhm
  • Composition
    Thick Film
  • Power (Watts)
    0.3W
  • Height Seated (Max)
    0.022 0.55mm