  • SDM36-7.5-UD-P5R
SDM36-7.5-UD-P5R
advertisement
Manufacturer No:
SDM36-7.5-UD-P5R
HK JDW NO:
193-SDM36-7.5-UD-P5R
Package:
Datasheet:
SDM36-7.5-UD-P5R
Description:
AC-DC, 7.5 VDC, 4 A, SW, C8 DESK
Step5Bar-code shipping tag
SDM36-7.5-UD-P5R
    20 Weeks
  • Weight
    0.463lb 210.01g
  • Operating Temperature
    0°C~40°C
  • Series
    SDM36-UD (36W)
  • Size / Dimension
    3.90Lx1.97W x 1.30 H 99.0mmx50.0mmx33.0mm
  • Applications
    ITE (Commercial), Medical
  • Power (Watts)
    30W
  • Approval Agency
    CE, cURus, PSE, TUV
  • Current - Output (Max)
    4A
  • Voltage - Input
    90V~264VAC
  • Input Type
    Cord (Sold Separately)
  • Voltage - Output
    7.5V
  • Output Connector
    Barrel Plug R/A, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
  • No Load Power Consumption
    100mW Max