  • SDM36-15-UDC-P6R
SDM36-15-UDC-P6R
advertisement
Manufacturer No:
SDM36-15-UDC-P6R
Manufacturer:
CUI
HK JDW NO:
193-SDM36-15-UDC-P6R
Package:
Datasheet:
SDM36-15-UDC-P6R
Description:
AC-DC, 15 VDC, 2.4 A, SW, C8 DES
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
SDM36-15-UDC-P6R
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    20 Weeks
  • Weight
    0.463lb 210.01g
  • Operating Temperature
    0°C~40°C
  • Series
    SDM36-UD (36W)
  • Size / Dimension
    3.90Lx1.97W x 1.30 H 99.0mmx50.0mmx33.0mm
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Applications
    ITE (Commercial), Medical
  • Power (Watts)
    36W
  • Approval Agency
    CE, cURus, PSE, TUV
  • Efficiency
    Level VI
  • Polarization
    Positive Center
  • Current - Output (Max)
    2.4A
  • Voltage - Input
    90V~264VAC
  • Input Type
    Cord
  • Voltage - Output
    15V
  • Form
    Desktop (Class II)
  • Region Utilized
    North America
  • Cord Length
    59 1.50m
  • Input Connector
    IEC 320-C8
  • Output Connector
    Barrel Plug R/A, 2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
  • No Load Power Consumption
    100mW Max