  • SDI50-9-UC-P6R
SDI50-9-UC-P6R
advertisement
Manufacturer No:
SDI50-9-UC-P6R
HK JDW NO:
193-SDI50-9-UC-P6R
Package:
Datasheet:
SDI50-9-UC-P6R
Description:
AC/DC DESKTOP ADAPTER 9V 45W
Step5Bar-code shipping tag
SDI50-9-UC-P6R
  • Operating Temperature
    0°C~40°C
  • Series
    SDI50-U (50W)
  • Size / Dimension
    4.53Lx2.09W x 1.50 H 115.0mmx53.0mmx38.0mm
  • Power (Watts)
    45W
    Positive Center
  • Current - Output (Max)
    5A
  • Voltage - Input
    90V~264VAC
  • Input Type
    Cord
  • Voltage - Output
    9V
  • Form
    Desktop (Class I)
  • Region Utilized
    North America
  • Cord Length
    59 1.50m
  • Input Connector
    IEC 320-C14
  • Output Connector
    Barrel Plug, 2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
  • No Load Power Consumption
    100mW Max