  • SDI36-24-UD-P5R
SDI36-24-UD-P5R
advertisement
Manufacturer No:
SDI36-24-UD-P5R
HK JDW NO:
193-SDI36-24-UD-P5R
Package:
Datasheet:
SDI36-24-UD-P5R
Description:
AC/DC DESKTOP ADAPTER 24V 36W
Step5Bar-code shipping tag
SDI36-24-UD-P5R
  • Operating Temperature
    0°C~40°C
  • Series
    SDI36-UD (36W)
  • Size / Dimension
    3.90Lx1.97W x 1.30 H 99.0mmx50.0mmx33.0mm
  • Power (Watts)
    36W
  • Current - Output (Max)
    1.5A
  • Voltage - Input
    90V~264VAC
  • Input Type
    Cord (Sold Separately)
  • Voltage - Output
    24V
  • Form
    Desktop (Class II)
  • Region Utilized
    International
  • Input Connector
    IEC 320-C8
  • Output Connector
    Barrel Plug R/A, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
  • No Load Power Consumption
    75mW Max