  • SDI250-19-UC-P219
SDI250-19-UC-P219
advertisement
Manufacturer No:
SDI250-19-UC-P219
Manufacturer:
CUI
HK JDW NO:
193-SDI250-19-UC-P219
Package:
Datasheet:
SDI250-19-UC-P219
Description:
AC-DC, 19 VDC, 13.2 A, SW, C14 D
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
SDI250-19-UC-P219
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    20 Weeks
  • Weight
    2.3lbs 1kg
  • Operating Temperature
    0°C~40°C
  • Series
    SDI250-U (250W)
  • Size / Dimension
    8.03Lx3.70W x 1.71 H 204.0mmx94.0mmx43.5mm
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Applications
    ITE (Commercial)
  • Power (Watts)
    251W
  • Approval Agency
    CE, cULus, FCC, PSE
  • Efficiency
    Level VI
  • Current - Output (Max)
    13.2A
  • Voltage - Input
    90V~264VAC
  • Input Type
    Cord (Sold Separately)
  • Voltage - Output
    19V
  • Form
    Desktop (Class I)
  • Region Utilized
    North America
  • Cord Length
    47.2 1.20m
  • Input Connector
    IEC 320-C14
  • Output Connector
    Rectangular, 6 Position
  • No Load Power Consumption
    210mW Max