  • SDI24-15-UC-P6
SDI24-15-UC-P6
advertisement
Manufacturer No:
SDI24-15-UC-P6
HK JDW NO:
193-SDI24-15-UC-P6
Package:
Datasheet:
SDI24-15-UC-P6
Description:
AC-DC, 15 VDC, 1.6 A, SW, C14 DE
Step5Bar-code shipping tag
SDI24-15-UC-P6
  • Operating Temperature
    0°C~40°C
  • Series
    SDI24-U (24W)
  • Size / Dimension
    3.94Lx1.97W x 1.30 H 100.0mmx50.0mmx33.0mm
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Power (Watts)
    24W
  • Approval Agency
    CE, cULus, FCC, PSE
  • Efficiency
    Level VI, CoC Tier 2
  • Polarization
    Positive Center
  • Current - Output (Max)
    1.6A
  • Voltage - Input
    90V~264VAC
  • Input Type
    Cord
  • Voltage - Output
    15V
  • Form
    Desktop (Class I)
  • Region Utilized
    North America
  • Input Connector
    IEC 320-C14
  • Output Connector
    Barrel Plug, 2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
  • No Load Power Consumption
    75mW Max