  • SDI200-56-UC-P51
SDI200-56-UC-P51
advertisement
Manufacturer No:
SDI200-56-UC-P51
HK JDW NO:
193-SDI200-56-UC-P51
Package:
Datasheet:
SDI200-56-UC-P51
Description:
AC-DC, 56 VDC, 3.58 A, SW, C14 D
Step5Bar-code shipping tag
SDI200-56-UC-P51
  • Factory Lead Time
    20 Weeks
  • Weight
    1.808lb 820g
  • Operating Temperature
    0°C~40°C
  • Series
    SDI200-U (200W)
  • Size / Dimension
    7.21Lx3.19W x 1.67 H 183.2mmx81.0mmx42.3mm
  • Power (Watts)
    200W
  • Approval Agency
    CE, cULus, FCC, PSE
  • Current - Output (Max)
    3.58A
  • Voltage - Input
    90V~264VAC
  • Input Type
    Cord (Sold Separately)
  • Voltage - Output
    56V
  • Form
    Desktop (Class I)
  • Region Utilized
    North America
  • Cord Length
    59 1.50m
  • Input Connector
    IEC 320-C14
  • Output Connector
    Power DIN, 4 Pin
  • No Load Power Consumption
    150mW Max