  • SDI18-5.9-UDC-P6
SDI18-5.9-UDC-P6
advertisement
Manufacturer No:
SDI18-5.9-UDC-P6
HK JDW NO:
193-SDI18-5.9-UDC-P6
Package:
Datasheet:
SDI18-5.9-UDC-P6
Description:
AC/DC DESKTOP ADAPTER 5.9V 18W
Step5Bar-code shipping tag
SDI18-5.9-UDC-P6
    Select All
  • Connector Type
    Plug
  • Max Operating Temperature
    40°C
  • Min Operating Temperature
    0°C
  • Power (Watts)
    18W
  • Max Power Dissipation
    18W
  • Approval Agency
    CE, cULus, GS, PSE
  • Efficiency
    Level VI, CoC Tier 2
  • Max Output Current
    3A
  • Polarity
    Positive
  • Polarization
    Positive Center
  • Current - Output (Max)
    3A
  • Voltage - Input
    90V~264VAC
  • Input Type
    Cord
  • Voltage - Output
    5.9V
  • Form
    Desktop (Class II)
  • Region Utilized
    North America
  • Input Connector
    IEC 320-C8
  • Output Connector
    Barrel Plug, 2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
  • No Load Power Consumption
    100mW Max
  • Height
    34.036mm
  • Length
    88.392mm
  • Width
    50.038mm
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Factory Lead Time
    20 Weeks
  • Weight
    0.319lb 144.7g
  • Operating Temperature
    0°C~40°C