  • SDI18-15-U2-P6R
SDI18-15-U2-P6R
advertisement
Manufacturer No:
SDI18-15-U2-P6R
Manufacturer:
CUI
HK JDW NO:
193-SDI18-15-U2-P6R
Package:
Datasheet:
SDI18-15-U2-P6R
Description:
AC/DC DESKTOP ADAPTER 15V 19W
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
SDI18-15-U2-P6R
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    20 Weeks
  • Weight
    0.319lb 144.7g
  • Operating Temperature
    0°C~40°C
  • Published
    2016
  • Series
    SDI18-U (18W)
  • Size / Dimension
    3.94Lx1.97W x 1.30 H 100.0mmx50.0mmx33.0mm
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Connector Type
    Plug
  • Max Operating Temperature
    40°C
  • Min Operating Temperature
    0°C
  • Applications
    ITE (Commercial)
  • Power (Watts)
    19W
  • Max Power Dissipation
    18W
  • Approval Agency
    CE, cULus, NEMKOgs, PSE
  • Efficiency
    Level VI, CoC Tier 2
  • Max Output Current
    1.3A
  • Polarity
    Positive
  • Polarization
    Positive Center
  • Current - Output (Max)
    1.3A
  • Voltage - Input
    90V~264VAC
  • Input Type
    Cord
  • Voltage - Output
    15V
  • Form
    Desktop (Class I)
  • Region Utilized
    Europe
  • Cord Length
    59 1.50m
  • Input Connector
    IEC 320-C14
  • Output Connector
    Barrel Plug R/A, 2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
  • No Load Power Consumption
    100mW Max
  • Height
    33.02mm
  • Length
    100.076mm
  • Width
    50.038mm