  • SDI150-36-UC-P51
SDI150-36-UC-P51
advertisement
Manufacturer No:
SDI150-36-UC-P51
HK JDW NO:
193-SDI150-36-UC-P51
Package:
Datasheet:
SDI150-36-UC-P51
Description:
AC-DC, 36 VDC, 4.17 A, SW, C14 D
Step5Bar-code shipping tag
SDI150-36-UC-P51
  • Operating Temperature
    -30°C~65°C
  • Series
    SDI150-U (150W)
  • Size / Dimension
    7.09Lx2.91W x 1.61 H 180.0mmx74.0mmx41.0mm
  • Power (Watts)
    150W
  • Current - Output (Max)
    4.17A
  • Voltage - Input
    90V~264VAC
  • Voltage - Output
    36V
  • Region Utilized
    North America
  • Cord Length
    48 1.22m
  • Output Connector
    Power DIN, 4 Pin
  • No Load Power Consumption
    150mW Max