  • SDH2812-2R2-R
SDH2812-2R2-R
advertisement
Manufacturer No:
SDH2812-2R2-R
Manufacturer:
Coiltronics
HK JDW NO:
6793-SDH2812-2R2-R
Package:
Nonstandard
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
SDH2812-2R2-R
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
    Nonstandard
  • Number of Pins
    2
  • Weight
    453.59237mg
  • Material - Core
    Ferrite
  • Packaging
    Cut Tape
  • Tolerance
    20%
  • Termination
    SMD/SMT
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Composition
    Wirewound
  • Shielding
    Shielded
  • Depth
    3mm
  • Current Rating
    1.26A
  • Inductance
    2.2 μH
  • Test Frequency
    100kHz
  • Max DC Current
    1.53A
  • Current - Saturation
    1.53A
  • DC Resistance (DCR) - Parallel
    114mOhm
  • Inductance Tolerance
    20%
  • RMS Current (Irms)
    1.26A
  • Height
    1.2mm
  • Height Seated (Max)
    1.1938mm
  • Length
    2.9972mm
  • Width
    2.794mm