  • SD6020-2R2-R
SD6020-2R2-R
advertisement
Manufacturer No:
SD6020-2R2-R
HK JDW NO:
255-SD6020-2R2-R
Package:
Nonstandard
Datasheet:
SD6020-2R2-R
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
SD6020-2R2-R
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    13 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    Nonstandard
  • Weight
    453.59237mg
  • Material - Core
    Ferrite
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    SD6020
  • Published
    2011
  • Size / Dimension
    0.236Lx0.236W 6.00mmx6.00mm
  • Tolerance
    ±30%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    Wirewound
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Composition
    Wirewound
  • Current Rating (Amps)
    4.2A
  • Shielding
    Shielded
  • Current Rating
    4.2A
  • Inductance
    1.99μH
  • Test Frequency
    100kHz
  • DC Resistance (DCR)
    36mOhm Max
  • Inductance Frequency - Test
    100kHz
  • Current - Saturation
    2.2A
  • Height Seated (Max)
    0.079 2.00mm
  • Length
    5.9944mm
  • Width
    5.9944mm