  • SD52-6R8-R
SD52-6R8-R
advertisement
Manufacturer No:
SD52-6R8-R
HK JDW NO:
255-SD52-6R8-R
Package:
Nonstandard
Datasheet:
SD52-6R8-R
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
SD52-6R8-R
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    15 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    Nonstandard
  • Number of Pins
    2
  • Weight
    907.18474mg
  • Material - Core
    Ferrite
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    SD52
  • Published
    2011
  • Size / Dimension
    0.205Lx0.205W 5.20mmx5.20mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    SMD/SMT
  • Type
    Wirewound
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Composition
    Wirewound
  • Current Rating (Amps)
    1.39A
  • Shielding
    Shielded
  • Depth
    5.2mm
  • Current Rating
    1.39A
  • Military Standard
    Not
  • Inductance
    6.8μH
  • Test Frequency
    100kHz
  • DC Resistance (DCR)
    77.7mOhm
  • Max DC Current
    1.28A
  • Inductance Frequency - Test
    100kHz
  • Current - Saturation
    1.28A
  • DC Current
    1.39A
  • Height
    2mm
  • Height Seated (Max)
    0.079 2.00mm
  • Length
    5.1816mm
  • Width
    5.1816mm