  • SD25-1R2-R
SD25-1R2-R
advertisement
Manufacturer No:
SD25-1R2-R
HK JDW NO:
255-SD25-1R2-R
Package:
Nonstandard
Datasheet:
SD25-1R2-R
Description:
Quantity:
In Stock : 2026
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
SD25-1R2-R
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Mount
  • Package / Case
    Nonstandard
  • Number of Pins
    2
  • Weight
    453.59237mg
  • Material - Core
    Ferrite
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    SD
  • Published
    2007
  • Size / Dimension
    0.205Lx0.205W 5.20mmx5.20mm
  • Tolerance
    ±20%
    1 (Unlimited)
  • Termination
    SMD/SMT
  • Type
    Wirewound
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Composition
    Wirewound
  • Current Rating (Amps)
    3.33A
  • Shielding
    Shielded
  • Depth
    5.2mm
  • Current Rating
    3.33A
  • Military Standard
    Not
  • Inductance
    1.2μH
  • Test Frequency
    100kHz
  • DC Resistance (DCR)
    24mOhm
  • Current
    919mA
  • Max DC Current
    3.81A
  • Inductance Frequency - Test
    100kHz
  • Current - Saturation
    3.81A
  • Inductance Tolerance
    20%
  • RMS Current (Irms)
    3.33A
  • Height
    2.5mm
  • Height Seated (Max)
    0.098 2.50mm
  • Length
    5.1816mm
  • Width
    5.1816mm