  • SD200SCU150A.T1
SD200SCU150A.T1
advertisement
Manufacturer No:
SD200SCU150A.T1
Manufacturer:
SMC Diode Solutions
HK JDW NO:
730-SD200SCU150A.T1
Package:
Die
Datasheet:
Description:
Schottky Diode Rectifier Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) 920mV @ 60A -55°C~200°C 1.5mA @ 150V Die Surface Mount
Step5Bar-code shipping tag
SD200SCU150A.T1
  • Factory Lead Time
    6 Weeks
  • Package / Case
    Die
    1 (Unlimited)
  • Speed
    Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
  • Diode Type
    Schottky
  • Current - Reverse Leakage @ Vr
    1.5mA @ 150V
  • Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
    920mV @ 60A
  • Operating Temperature - Junction
    -55°C~200°C
  • Voltage - DC Reverse (Vr) (Max)
    150V
  • Current - Average Rectified (Io)
    60A
  • Capacitance @ Vr, F
    1500pF @ 5V 1MHz