  • SD14-680-R
SD14-680-R
advertisement
Manufacturer No:
SD14-680-R
HK JDW NO:
255-SD14-680-R
Package:
Nonstandard
Datasheet:
SD14-680-R
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
SD14-680-R
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    Nonstandard
  • Number of Pins
    2
  • Weight
    453.59237mg
  • Material - Core
    Ferrite
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    SD
  • Size / Dimension
    0.205Lx0.205W 5.20mmx5.20mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    SMD/SMT
  • Type
    Wirewound
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Composition
    Wirewound
  • Current Rating (Amps)
    474mA
  • Shielding
    Shielded
  • Current Rating
    474mA
  • Inductance
    68μH
  • Test Frequency
    100kHz
  • DC Resistance (DCR)
    1.11Ohm
  • Max DC Current
    449mA
  • Inductance Frequency - Test
    100kHz
  • Current - Saturation
    449mA
  • Height
    1.45mm
  • Height Seated (Max)
    0.057 1.45mm
  • Length
    5.1816mm
  • Width
    5.1816mm