  • SD-100C-24
SD-100C-24
advertisement
Manufacturer No:
SD-100C-24
Manufacturer:
B&B SmartWorx, Inc.
HK JDW NO:
116-SD-100C-24
Quantity:
In Stock : 7134
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
SD-100C-24
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    4 Weeks
  • Mounting Type
    Chassis Mount
  • Operating Temperature
    -10°C~60°C With Derating
  • Series
    SD-100 (100W)
  • Published
    2011
  • Size / Dimension
    7.83Lx3.86W x 1.50 H 199.0mmx98.0mmx38.0mm
  • Part Status
    Not For New Designs
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Type
    Enclosed
  • Applications
    ITE (Commercial)
  • Power (Watts)
    101W
  • Number of Outputs
    1
  • Approval Agency
    CE
  • Efficiency
    81%
  • Voltage - Isolation
    1.5kV
  • Voltage - Input (Max)
    72V
  • Voltage - Output 1
    24V
  • Voltage - Input (Min)
    36V
  • Current - Output (Max)
    4.2A