  • SCRH74B-102
SCRH74B-102
advertisement
Manufacturer No:
SCRH74B-102
HK JDW NO:
728-SCRH74B-102
Package:
Nonstandard
Datasheet:
SCRH74B-102
Step5Bar-code shipping tag
SCRH74B-102
  • DC Resistance (DCR)
    6Ohm Max
  • Inductance Frequency - Test
    1kHz
  • Current - Saturation
    180mA
  • Height
    4.4958mm
  • Height Seated (Max)
    0.177 4.50mm
  • Length
    7.7978mm
  • Width
    7.7978mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Factory Lead Time
    18 Weeks
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Series
    SCRH74B
  • Size / Dimension
    0.307Lx0.307W 7.80mmx7.80mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Part Status
    Active
  • Current Rating (Amps)
    180mA
  • Current Rating
    180mA
  • Inductance
    1mH
  • Test Frequency
    1kHz