  • SCRH64-102
SCRH64-102
advertisement
Manufacturer No:
SCRH64-102
Manufacturer:
Signal Transformer
HK JDW NO:
728-SCRH64-102
Package:
Nonstandard
Datasheet:
SCRH64-102
Step5Bar-code shipping tag
SCRH64-102
  • Factory Lead Time
    18 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    Nonstandard
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    SCRH64
  • Published
    2009
  • Size / Dimension
    0.280Lx0.256W 7.10mmx6.50mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Current Rating (Amps)
    210mA
  • Shielding
    Shielded
  • Current Rating
    210mA
  • Inductance
    1mH
  • Test Frequency
    1kHz
  • DC Resistance (DCR)
    9.26Ohm Max
  • Inductance Frequency - Test
    1kHz
  • Current - Saturation
    140mA
  • Height Seated (Max)
    0.197 5.00mm
  • Length
    7.112mm
  • Width
    6.5024mm