  • SCRH62-2R9
SCRH62-2R9
advertisement
Manufacturer No:
SCRH62-2R9
Manufacturer:
Signal Transformer
HK JDW NO:
728-SCRH62-2R9
Package:
Nonstandard
Datasheet:
SCRH62-2R9
Step5Bar-code shipping tag
SCRH62-2R9
  • Factory Lead Time
    18 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    Nonstandard
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    SCRH62
  • Published
    2009
  • Size / Dimension
    0.280Lx0.256W 7.10mmx6.50mm
  • Tolerance
    -20% +40%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Current Rating (Amps)
    2.5A
  • Shielding
    Shielded
  • Current Rating
    1.94A
  • Inductance
    2.9μH
  • Test Frequency
    100kHz
  • DC Resistance (DCR)
    68mOhm Max
  • Inductance Frequency - Test
    100kHz
  • Current - Saturation
    1.94A
  • Height
    2.9972mm
  • Height Seated (Max)
    0.118 3.00mm
  • Length
    7.112mm
  • Width
    6.5024mm