  • SCRH125B-821
SCRH125B-821
advertisement
Manufacturer No:
SCRH125B-821
HK JDW NO:
728-SCRH125B-821
Step5Bar-code shipping tag
SCRH125B-821
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Series
    SCRH125B
  • Size / Dimension
    0.492Lx0.492W 12.50mmx12.50mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Current Rating (Amps)
    590mA
  • Current Rating
    430mA
  • Inductance
    820μH
  • Test Frequency
    1kHz
  • DC Resistance (DCR)
    1.55Ohm Max
  • Inductance Frequency - Test
    1kHz
  • Current - Saturation
    430mA
  • Height
    6.1976mm
  • Height Seated (Max)
    0.244 6.20mm
  • Length
    12.4968mm
  • Width
    12.4968mm