  • SCR74B-221
SCR74B-221
advertisement
Manufacturer No:
SCR74B-221
HK JDW NO:
728-SCR74B-221
Step5Bar-code shipping tag
SCR74B-221
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Series
    SCR74B
  • Size / Dimension
    0.327Lx0.295W 8.30mmx7.50mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Current Rating (Amps)
    780mA
  • Current Rating
    780mA
  • Inductance
    220μH
  • Test Frequency
    1kHz
  • DC Resistance (DCR)
    1.18Ohm Max
  • Inductance Frequency - Test
    1kHz
  • Current - Saturation
    360mA
  • Height Seated (Max)
    0.197 5.00mm
  • Length
    8.3058mm
  • Width
    7.493mm