  • SCR47B-350-S2R0B010J
SCR47B-350-S2R0B010J
advertisement
Manufacturer No:
SCR47B-350-S2R0B010J
Manufacturer:
KEMET
HK JDW NO:
417-SCR47B-350-S2R0B010J
Package:
Vertical, 6 PC Pin
Datasheet:
Description:
CMC 1MH 35A 0.0025OHM TH THREE-P
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
SCR47B-350-S2R0B010J
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    27 Weeks
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Vertical, 6 PC Pin
  • Operating Temperature
    -25°C~120°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    SCR
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Voltage - Rated DC
    500V
  • Filter Type
    Power Line
  • Number of Lines
    3
  • DC Resistance (DCR) (Max)
    2.5mOhm
  • Current Rating (Max)
    35A
  • Inductance @ Frequency
    1mH @ 10kHz
  • Height (Max)
    2.559 65.00mm