  • SCR38-200-2R3A010J
SCR38-200-2R3A010J
advertisement
Manufacturer No:
SCR38-200-2R3A010J
Manufacturer:
KEMET
HK JDW NO:
417-SCR38-200-2R3A010J
Package:
Vertical, 4 PC Pin
Description:
CMC 1MH 20A 0.0035OHM TH
Step5Bar-code shipping tag
SCR38-200-2R3A010J
  • Factory Lead Time
    27 Weeks
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Vertical, 4 PC Pin
  • Operating Temperature
    -25°C~120°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    SCR
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Additional Feature
    INDUCTANCE 1 MILLI HENRY
  • Voltage - Rated DC
    250V
  • Filter Type
    Power Line
  • Number of Lines
    2
  • DC Resistance (DCR) (Max)
    3.5mOhm
  • Current Rating (Max)
    20A
  • Inductance @ Frequency
    1mH @ 10kHz
  • Insulation Resistance-Min
    100MOhm
  • Length
    53mm
  • Width
    35mm
  • Height (Max)
    2.008 51.00mm