  • SCR125B-150
SCR125B-150
advertisement
Manufacturer No:
SCR125B-150
HK JDW NO:
728-SCR125B-150
Step5Bar-code shipping tag
SCR125B-150
  • Factory Lead Time
    18 Weeks
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Series
    SCR125B
  • Size / Dimension
    0.516Lx0.476W 13.10mmx12.10mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Part Status
    Active
  • Current Rating (Amps)
    5.1A
  • Current Rating
    2.45A
  • Inductance
    15μH
  • Test Frequency
    2.52kHz
  • DC Resistance (DCR)
    60mOhm Max
  • Inductance Frequency - Test
    2.52kHz
  • Current - Saturation
    2.45A
  • Height
    5.8928mm
  • Height Seated (Max)
    0.232 5.90mm
  • Length
    13.1064mm
  • Width
    12.0904mm