  • SCR105B-101
SCR105B-101
advertisement
Manufacturer No:
SCR105B-101
Manufacturer:
Signal Transformer
HK JDW NO:
728-SCR105B-101
Package:
Nonstandard
Datasheet:
SCR105B-101
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
SCR105B-101
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Current - Saturation
    720mA
  • Height
    5.5118mm
  • Height Seated (Max)
    0.217 5.50mm
  • Length
    10.4902mm
  • Width
    9.4996mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    Nonstandard
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    SCR105B
  • Published
    2009
  • Size / Dimension
    0.413Lx0.374W 10.50mmx9.50mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Current Rating (Amps)
    1.42A
  • Shielding
    Shielded
  • Current Rating
    720mA
  • Inductance
    100μH
  • Test Frequency
    1kHz
  • DC Resistance (DCR)
    340mOhm Max
  • Inductance Frequency - Test
    1kHz