  • SCR-090-1R2A015J
SCR-090-1R2A015J
advertisement
Manufacturer No:
SCR-090-1R2A015J
Manufacturer:
KEMET
HK JDW NO:
417-SCR-090-1R2A015J
Package:
Horizontal, 4 PC Pin
Datasheet:
Description:
CMC 1.5MH 9A 0.0119OHM TH
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
SCR-090-1R2A015J
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    22 Weeks
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Horizontal, 4 PC Pin
  • Operating Temperature
    -25°C~120°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    SCR
  • Size / Dimension
    1.142Lx0.906W 29.00mmx23.00mm
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Voltage - Rated DC
    250V
  • Filter Type
    Power Line
  • Number of Lines
    2
  • Current Rating (Max)
    9A
  • Inductance @ Frequency
    1.5mH @ 10kHz
  • Height (Max)
    1.142 29.00mm