  • SCQ120P05121205R
SCQ120P05121205R
advertisement
Manufacturer No:
SCQ120P05121205R
Manufacturer:
TDK-Lambda Americas Inc.
HK JDW NO:
778-SCQ120P05121205R
Quantity:
In Stock : 2543
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
SCQ120P05121205R
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mounting Type
    Chassis Mount
  • Operating Temperature
    0°C~50°C
  • Series
    SC120 (120W)
  • Size / Dimension
    7.00Lx4.00W x 1.65 H 177.8mmx101.6mmx41.9mm
  • Feature
    Adjustable Output, PFC, Remote Sense
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Type
    Open Frame
  • Applications
    ITE (Commercial)
  • Power (Watts)
    80W 110W Forced Air
  • Number of Outputs
    4
  • Approval Agency
    CE
  • Efficiency
    70%
  • Voltage - Output 1
    5V
  • Current - Output (Max)
    9A 4.5A 700mA 700mA
  • Voltage - Input
    90V~264VAC
  • Voltage - Output 2
    12V