  • SCE028XA3MP1B
SCE028XA3MP1B
advertisement
Manufacturer No:
SCE028XA3MP1B
HK JDW NO:
512-SCE028XA3MP1B
Package:
Datasheet:
SCE028XA3MP1B
Description:
AUDIO PIEZO IND 16-28V PNL MNT
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
SCE028XA3MP1B
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    2 Weeks
  • Mount
    Panel
  • Mounting Type
    Panel Mount
  • Operating Temperature
    -30°C~65°C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2008
  • Series
    SCE
  • Size / Dimension
    1.687Dia 42.85mm
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    Terminal Block
  • Max Operating Temperature
    65°C
  • Min Operating Temperature
    -30°C
  • Technology
    Piezo
  • Frequency
    2.9kHz
  • Approval Agency
    cUL, UL
  • Operating Supply Current
    40mA
  • Operating Mode
    Pulse, Medium
  • Input Type
    AC, DC
  • Current - Supply
    40mA
  • Voltage Range
    16V~28V
  • Port Location
    Top
  • Sound Pressure Level (SPL)
    95dB @ 16V, 61cm
  • Driver Circuitry
    Indicator, Internally Driven
  • Duration
    5 PPS
  • Height
    38.4mm
  • Height Seated (Max)
    1.511 38.39mm